В Україні висунули ідею про введення обов'язкової накопичувальної пенсійної системи: які наслідки це може мати?


У випадку прийняття законопроєкту, громадяни України будуть зобов’язані щорічно вносити накопичувальний внесок.

Міністерство соціальної політики розробило законопроєкт "Про обов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення".

Текст законопроєкту був опублікований на сайті Федерації профспілок України й до 28 жовтня перебуває на громадському обговоренні.

Цей закон встановлює правові, економічні та організаційні основи системи обов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення, що спрямована на створення пенсійних заощаджень учасниками цієї системи та надання їм додаткових пенсійних виплат понад загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, - зазначається в документі.

Проект закону передбачає поетапний перехід до системи накопичувальних пенсій. Зокрема, планується поступове зниження ставки Єдиного соціального внеску (ЄСВ) протягом трьох років:

Одночасно будуть введені обов'язкові внески до державних або приватних пенсійних фондів, які оплачуватимуться як працівниками, так і їхніми роботодавцями.

Обов'язковий накопичувальний внесок буде встановлений на рівні 1% від бази нарахування в перший рік, 2% у другий рік, і з третього року він зросте до 3%. Цей внесок сплачуватимуть як працівники, так і роботодавці. Крім того, співробітники матимуть можливість за власним бажанням вносити "додатковий накопичувальний внесок".

Нагадуємо, що в 2024 році українці можуть отримати право на пенсію у віці 60, 63 або 65 років, в залежності від тривалості їх страхового стажу. Тим, хто не має необхідного стажу, передбачена соціальна підтримка.

Related posts