В Україні стартувала нова ІТ-платформа, що дозволить оперативніше забезпечувати Збройні сили України продуктами.


Розробка DOT-Chain виявилася найбільшим цифровим проектом у рамках DOT. Цим займалася команда IT-фахівців Державного оператора тилу.

11 вересня державний тиловий оператор представив нову інноваційну ІТ-систему DOT-Chain, яка призначена для ефективного управління тиловими потребами Збройних Сил України. Цю інформацію повідомила пресслужба Міністерства оборони.

Вказується, що основна мета DOT-Chain полягає у спрощенні та прискоренні процесу забезпечення військових. Це досягнеться шляхом оптимізації процедур, підвищення рівня обізнаності та зміцнення взаємодії між військовими та постачальниками.

За словами заступника міністра оборони України Дмитра Кліменкова, якщо раніше термін поставки продуктів міг складати до двох місяців, то після запровадження DOT-Chain цей строк має скоротитися приблизно в чотири рази.

Згідно з інформацією, розробка DOT-Chain виявилася найбільшим цифровим проєктом у рамках DOT. Проєкт реалізувався завдяки зусиллям команди IT-фахівців, що працюють в Державному операторі тилу.

"Нам було поставлено завдання вдосконалити застарілу систему, аби забезпечення Збройних Сил України нелетальними матеріалами стало більш раціональним і ефективним. Наразі DOT-Chain зосереджений на управлінні харчуванням. ІТ-команда ДОТ реалізувала цифровізацію всього процесу – від подачі заявок на продукти до створення видаткових накладних та актів. У майбутньому система зможе швидко адаптуватися для охоплення інших категорій товарів," – поділилася Альона Жужа, ІТ-радниця ДОТ.

Нова ІТ-система DOT-Chain перевела в цифру паперові документи для оптимізації роботи військових. Це важливий крок до відмови від "паперової армії". Замість 30 тис. паперів щотижня, які мали опрацьовувати військові, тепер потрібно зробити лише кілька кліків у системі. Це суттєво зменшує обсяг роботи начпродів.

Окрім того, нова система значно полегшила процедуру розрахунків за товари. Тепер цей процес відбувається вчетверо швидше: видаткові накладні автоматично завантажуються в систему, а ДОТ, маючи підписи від військової частини та постачальника, може миттєво здійснити оплату за відвантаження.

Система також вдосконалила процес обміну даними. Інформацію з цієї системи активно використовує, зокрема, Міністерство оборони. Це сприяє адаптації військових потреб на основі даних, які агрегує DOT-Chain: кількість поданих заявок, інформація про поставки та обсяги, які були або не були прийняті на баланс військовими частинами.

Завдяки DOT-Chain організовано співпрацю між усіма учасниками процесу підтримки ЗСУ. У цій системі під кожним запитом можна переглянути всі документи, що стосуються закупівлі та доставки. По суті, ДОТ виступає як третя сторона, яка займається питаннями як начальників продовольства, так і постачальників, і здатна оперативно реагувати на зміни в запитах від військових підрозділів.

Нагадуємо, що Державний оператор тилу (ДОТ) під егідою Міністерства оборони України представив нову концепцію постачання їжі для Збройних сил України. Ця ініціатива, орієнтована на постачальників, виробників і дистриб'юторів, буде реалізована в рамках пілотного проєкту в кількох регіонах країни в 2025 році.

Повідомляється, що в Україні оновлюється підхід до створення сухих пайків для військових, враховуючи їх релігійні, медичні та етичні вимоги. Нові варіанти сухпайків будуть доступні для військовослужбовців з грудня 2024 року, після завершення процесу їх розробки та затвердження асортименту.

Related posts