В Україні оновили вимоги для бронювання.
Відтепер всі, хто отримав відстрочки, матимуть можливість перейти на них до 28 лютого.
Кабінет Міністрів змінив умови бронювання від мобілізації та оновив вимоги для визначення критичності підприємств.
Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль написав в Telegram-каналі за результатами засідання уряду.
"Уряд проводить оновлення критеріїв бронювання та визначення критичності. Як було обіцяно, до 15 листопада завершено аудит підприємств і організацій, що мають статус критичних і можуть бронювати своїх працівників. В ході аудиту було виявлено ряд проблем, які потребують вирішення", - зазначається в повідомленні.
Він також зазначив, що критерії критичності підприємств на регіональному та галузевому рівнях тепер будуть узгоджуватися з Міністерством оборони та Міністерством економіки.
За інформацією прем'єр-міністра, для приватного сектору тепер є обов'язковими умови бронювання працівників, зокрема виконання зарплатного критерію та відсутність заборгованостей перед бюджетом.
Отже, середня заробітна плата на підприємстві, а також у заброньованого співробітника має становити не менше 2,5 мінімальних зарплат. Це допоможе знизити ймовірність зловживань, коли компанії наймають працівника лише для укладення "тіньової" угоди щодо бронювання.
"З 1 грудня всі бронювання проводитимуться через платформу Дія. Щомісяця буде проводитися моніторинг підприємств та організацій для забезпечення їх відповідності всім вимогам", - зазначив він.
Відповідні міністерства отримали завдання ґрунтовно роз'яснити всі деталі та принципи нової системи. Важливо надати повні відповіді на всі виникаючі питання.
Нові правила набудуть чинності з 1 грудня. Для тих, хто вже користується відстрочками, передбачено перехідний період до 28 лютого, протягом якого підприємства зобов'язані оновити бронювання своїх співробітників відповідно до нових умов, незалежно від способу чи часу їх попереднього бронювання.