В Україні спостерігається помітне зростання кількості боргів, пов'язаних зі штрафами ТЦК.
Серед тих, хто не сплачує борги, також зростає кількість жінок
В Україні спостерігається двократне збільшення боргових зобов'язань за штрафами, накладеними за порушення правил військового обліку. Протягом 10 місяців 2024 року було зафіксовано більше 21 тисячі випадків.
За інформацією Мін'юсту, Опендатабот повідомляє, що це вдвічі перевищує показники за весь 2023 рік.
"21 336 боргів за штрафи через порушення правил військового обліку було відкрито в Україні цього року. Це вдвічі більше, ніж за весь минулий рік: тоді до Реєстру потрапило 10 542 провадження", - йдеться у повідомленні.
Відзначається, що в поточному році лише одна третина справ була завершена, що означає, що штрафи були сплачені. Для порівняння, у 2023 році з 10542 накладених штрафів було виплачено 72%.
Згідно зі статистикою, переважну більшість боргів мають чоловіки -- це 21 161 проваджень або 99%. Тим часом кількість штрафів щодо жінок через порушення правил військового обліку також зростає. За рік цей показник збільшився у 1,4 раза: зі 121 у 2023 році до 175 - у поточному.
Згідно з повідомленням, слід звернути увагу на те, що боржники підлягають ряду обмежень, до яких належать заборона на відкриття нових банківських рахунків, блокування існуючих, а також ускладнення процесу реєстрації різноманітних угод через нотаріусів.
Виконавча служба має право на примусове стягнення штрафу, але в подвійному розмірі від початкової суми. Крім того, правопорушник зобов'язаний буде сплатити виконавчий збір. Процедури, пов'язані зі стягненням примусового штрафу, регламентуються статтею 10 Закону України "Про виконавче провадження".
Нагадаємо, в Україні з 1 жовтня 2023 року військовий облік став обов'язковим для жінок певних професій віком від 18 до 60 років. Вони мали стати на облік до 17 липня 2024 року. Хоча законом передбачено, що жінки, які стоять на обліку, можуть бути призвані на службу у воєнний час тільки в добровільному порядку, вони мають певні обов'язки.