Дослідники виявили, з яких регіонів космосу походить основна частина метеоритів, що потрапляють на нашу планету.
Дослідження виявило їх спільне коріння.
Дослідники оголосили про те, що їм вдалося виявити джерело приблизно 90% метеоритів, що приземляються на нашу планету. Раніше лише деякі з цих "космічних каменів" могли бути пов'язані зі своїми батьківськими тілами, як повідомляє Science Alert.
Аналіз метеоритів, який був проведений у минулому, вказав на їхнє загальне походження. Вони складаються зі схожого матеріалу і були "запечатані" космічною радіацією за дуже короткий час. Це може вказувати на відносно недавній розрив із загальним материнським тілом.
Наразі три різні групи дослідників застосували поєднання надточних спостережень за допомогою телескопів та комп'ютерного моделювання, щоб провести порівняння між астероїдами у космічному просторі та метеоритами, знайденими на нашій планеті, аналізуючи типи порід та орбітальні траєкторії.
Дослідження здійснювалося під наглядом спеціалістів з Французького національного центру наукових досліджень, Європейської південної обсерваторії та Карлового університету в Чехії. Основна увага приділялася хондритам H (з високим вмістом заліза) та L (з низьким вмістом заліза), які є найпоширенішим типом метеоритів, що складають приблизно 70% усіх знайдених метеоритів. Ці метеорити отримали свою назву завдяки наявності дрібних частинок, відомих як хондри, які формуються внаслідок швидкого охолодження розплавлених матеріалів.
Вчені з'ясували, що H і L хондрити прибули на Землю з трьох сімейств астероїдів, які називаються Масалія, Карін та Короніс. Усі вони розташовані у Головному поясі астероїдів між Марсом та Юпітером.
Одна з дослідницьких команд змогла визначити дати важливих зіткнень у цих астероїдних сімействах, які призвели до утворення уламків, що пізніше впали на Землю. Астероїд Масалія зазнав значних зіткнень 466 мільйонів років тому та 40 мільйонів років тому, тоді як сімейства Карін і Короніс отримали свої ушкодження приблизно 5,8 і 7,6 мільйонів років тому відповідно.
Тобто більшість метеоритів, які падають на Землю, належать до меншої кількості груп астероїдів, ніж передбачалося. Крім того, вони утворилися в результаті пізніших зіткнень, що може пояснити їх падіння в сучасну епоху.
Нещодавно науковці поділилися новими відомостями про джерело астероїда, що призвів до зникнення динозаврів.