Відновлення авіаційного сектору в Україні: початкові етапи на шляху до відкриття небесного простору.


Фахівці з Європейського Союзу, Сполучених Штатів та України ведуть дискусію щодо спільних підходів до вирішення актуальних питань.

Міністерство розвитку громад і територій України, у співпраці з Державною авіаційною службою, "Украерорухом", Командуванням Повітряних Сил, а також керівниками міжнародних аеропортів, представило план дій для відкриття повітряного простору України на заході, що відбувся у Варшаві за підтримки Посольства США.

На заході, який зібрав близько ста представників авіагалузі, були присутні профільні регулятори з Євросоюзу, Великої Британії та США, керівництво українських та іноземних авіакомпаній, страхові та лізингові компанії, а також виробники літаків.

Віцепрем'єр-міністр з відновлення та Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба наголосив на важливості збереження авіаційної інфраструктури, зазначивши, що це стратегічне завдання для України. Він також зазначив, що цей захід є першим експертним обговоренням, яке має сприяти створенню умов для відкриття повітряного простору.

"Під час війни стратегічним завданням для нас є зберегти авіаційну інфраструктуру та кваліфіковані кадри, щоб коли прийде час, ми змогли відновити цивільні польоти максимально швидко. Це дуже складне питання як з точки зору безпеки, так і з точки зору взаємодії з усіма залученими сторонами", - підкреслив Кулеба.

Економічний радник Посольства США, Мері Елізабет Медден, акцентувала увагу на значущості підтримки України у відновленні цивільної авіації, а також висловила готовність США надати необхідну експертну та технічну допомогу.

Заступник міністра Сергій Деркач презентував детальний план поступового відкриття повітряного простору, в той час як перший заступник голови Державної авіаційної служби Сергій Коршук оцінив потенційні ризики для цивільної авіації. Директор "Украероруху" Андрій Ярмак висвітлив питання забезпечення безпеки аеронавігаційних процесів, а генеральні директори Міжнародного аеропорту "Бориспіль" та Міжнародного аеропорту "Львів" імені Данила Галицького підтвердили готовність своїх аеропортів до роботи.

Крім того, були розглянуті способи координації дій цивільної та військової авіації, які представив заступник командира Повітряного командування "Центр" з авіаційних питань Олег Захарчук.

До діалогу приєдналися представники різних авіаперевізників, серед яких airBaltic, Austrian Airlines, LOT Polish Airlines, SkyUp Airlines, Turkish Airlines, Wizz Air та інші.

Також зверніть увагу: медіа оприлюднили деталі секретної складової стратегії досягнення перемоги.

Дивіться також:

Related posts