За шість років винищувачі-невидимки F-35 не виконали поставлені цілі підготовки, згідно з опублікованим звітом.


Повідомляється, що на їхню експлуатацію та технічне обслуговування витратили понад 12 мільярдів доларів.

За шість років винищувачі-невидимки F-35 армії США так і не досягли цілей підготовки, попри те, що на їхню експлуатацію та технічне обслуговування витратили понад 12 мільярдів доларів. Про це пише Business Insider з посиланням на звіт урядового наглядового органу - Рахункової палати США.

Зазначається, що в даному звіті було проаналізовано, наскільки добре американські літаки досягли бажаних показників готовності до виконання місій у фінансові роки з 2018 по 2023.

"Індикатор готовності авіаційної техніки до виконання завдань визначається як відсоток загального часу, протягом якого літак здатен здійснювати польоти та виконувати принаймні одну місію", - зазначено в статті.

За результатами проведеного аналізу, з’ясувалося, що винищувач F-35A, який експлуатують Військово-повітряні сили США, "не зміг досягти запланованих показників готовності до виконання місії в жодному з вивчених років". Аналогічна ситуація спостерігається і з модифікаціями F-35B та F-35C, що використовуються Корпусом морської піхоти та Військово-морськими силами.

Як пише видання, інші літаки, які не досягли своїх цілей за всі шість років, включали F-22 Raptor, EA-18G Growler, F/A-18 A-D Hornets, AV-8B Harrier і F-15E Strike Eagle.

F/A-18 E/F Super Hornets, F-16D, F-15D та A-10 Warthog виконали свої завдання всього за один рік, в той час як F-16C і F-15C досягли своїх цілей за три роки з шести.

Також у звіті підкреслюється, що "жоден із 15 моделей тактичних літаків не зміг реалізувати свої завдання у фінансовому році 2023".

Коментуючи зазначений звіт, виконавчий директор програми F-35 Joint Program Office генерал-лейтенант Майк Шмідт заявив, що "F-35 довів свою ефективність у бою і служить у 14 військових службах по всьому світу":

"Як наріжний камінь майбутнього винищувального флоту, F-35 дає змогу винищувачу домінувати в небі в найскладніших бойових умовах проти найсильніших супротивників у світі".

Згідно з висловленнями генерала, його команда співпрацює з Пентагоном та промисловими партнерами для підвищення рівня готовності до виконання завдань. Він також зазначив, що в умовах наявності запасних частин та ремонтних матеріалів, рівень готовності, як правило, значно зростає.

"Враховуючи це, я не вважаю нашу готовність на сьогоднішній день достатньою, і наша команда докладає максимум зусиль для підвищення рівня готовності до стандартів, які сподіваються наші користувачі," - зазначив Шмідт.

Related posts