Війська Північної Кореї готуються до наступу на українські позиції в Курщині у найближчому майбутньому, повідомляє NYT. Читайте деталі на Експрес онлайн.


Україна готується до атак за участю північнокорейських солдатів, які минулого тижня прибули до західного Курського регіону Росії, де, як очікується, вони підтримають зусилля Кремля щодо витіснення українських військ, які вторглися в серпні.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте у понеділок оголосив про розгортання військ Північної Кореї в Курській області, підкресливши, що це є "серйозною ескалацією" конфлікту.

На минулому тижні представники України та США повідомили, що в цей регіон прибули тисячі солдатів з Північної Кореї, інформує сьогодні, 28 жовтня, The New York Times. Ці військовослужбовці є частиною більшого контингенту, що налічує до 10 000 осіб, який Північна Корея планує розгорнути на російській стороні фронту, за інформацією українських та південно-корейських влад.

Військові експерти кажуть, що це занадто мала кількість, щоб вплинути на загальну ситуацію на ширшому полі бою, де обидві сторони розгорнули сотні тисяч солдатів, але потенційно достатня, щоб допомогти Москві повернути свою територію в Курській області. "У міру того, як їхня кількість зростає, я очікую, що їхній вплив буде помітний у прогресі стабільної російської контратаки", - сказав Джон Форман, колишній аташе з питань оборони Великої Британії в Москві та Києві.

Проте залишається незрозумілим, яким чином війська Північної Кореї можуть сприяти контрнаступу Росії в Курській області. Експерти вважають, що ці солдати можуть бути залучені до безпосередніх атак або виконувати функції охорони в зонах, що не є активними бойовими діями, тим самим вивільняючи російські підрозділи для наступальних операцій. Водночас, їхня боєздатність залишається неперевіреною, і можуть виникнути труднощі у координації дій з російськими військами.

У п'ятницю президент України Володимир Зеленський заявив, що очікується, що війська Північної Кореї розпочнуть бойові дії на початку цього тижня. Український військовий, який воює в районі Курська, розповів, що його командири попередили його про те, що штурм може бути неминучим. "Вони попередили нас про атаку найближчим часом. Ймовірно, найближчими днями", - заявив у суботу у текстовому повідомленні заступник командира 61-ї механізованої бригади України підполковник Артем Холодкевич.

Українські збройні сили представили розмовник українсько-корейською мовою, призначений для використання своїми військовими, щоб звернутися до північнокорейських військовослужбовців з закликом до капітуляції.

Військові сили Північної Кореї не залучалися до бойових дій з часів 1950-х років, і якщо їх направлять на фронт, вони зустрінуться з досвідченими українськими солдатами, які пройшли через численні битви.

Віктор Кевлюк, український полковник у відставці, який зараз працює в київському Центрі оборонних стратегій, сказав, що координація їх з російськими військами також виявиться складною, оскільки вони не розмовляють однією мовою, пройшли різну підготовку і не знайомі з місцевістю, де вони будуть воювати.

"Це може перетворитися на серйозну проблему для російських збройних сил, які не мають досвіду управління значними іноземними контингентами," - підкреслив Вольфганг Ішингер, екс-посол Німеччини у Вашингтоні та голова Мюнхенської конференції з безпеки.

Українська розвідка повідомила, що Росія має намір призначити одного перекладача на кожні 30 північнокорейських військових, щоб покращити взаємодію з російськими силами під час бойових дій.

Віктор Кевлюк висловив своє бачення щодо можливого використання північнокорейських військ у наступальних операціях проти українських позицій. Він вважає, що це відповідає традиційній тактиці Росії, яка полягає в безперервних наземних атаках. "Північнокорейські підрозділи будуть атакувати найсильніші укріплення українських військ, в той час як регулярні російські сили закріпляться на захоплених позиціях. Тактика Росії залишається стабільною: використання чисельної переваги у військовослужбовцях за підтримки артилерії", - підкреслив експерт.

Related posts