З початку 2022 року ворог завдав більше тисячі атак на енергетичну інфраструктуру України, повідомляє Міністерство енергетики.


Дані щодо можливого нападу Російської Федерації на об'єкти ядерної енергетики були передані партнерам та Міжнародній агенції з атомної енергії.

З жовтня 2022 року країна-агресор Росія здійснила більше тисячі атак на українські енергетичні об'єкти.

Цю інформацію озвучив Микола Колісник, заступник міністра енергетики, під час телемарафону.

"Починаючи з жовтня 2022 року, агресор завдав більше тисячі ударів по цивільних енергетичних об'єктах. Це, безумовно, позначається на стабільності функціонування енергосистеми. Проте наразі триває найдосвідченіша ремонтна кампанія. Ми зосереджені на відновленні роботи тих енергетичних установок, де це можливо, щоб якомога швидше повернути їх до нормальної експлуатації", - зазначив представник влади.

Крім того, Колісник висловив свою думку щодо коментаря міністра закордонних справ України Андрія Сибіги, який повідомив про наміри Росії завдати ударів по важливих об'єктах ядерної енергетики України перед настанням зими. Заступник міністра енергетики підкреслив, що цю інформацію вже було передано як партнерам, так і Міжнародній агенції з атомної енергії (МАГАТЕ).

"Фінальна атака противника, що відбулася 26 серпня, продемонструвала, що супротивник навмисно завдає ударів по інфраструктурі, зокрема по підстанціях, які є критично важливими для функціонування атомних електростанцій," - зазначив він.

Фон ситуації. Раніше видання Mind інформувало про те, що Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) виступило з вимогою до Росії про деокупацію Запорізької атомної електростанції та її повернення Україні. Крім того, агентство підкреслило необхідність забезпечення безперешкодного та своєчасного доступу до об'єкту.

Міжнародне енергетичне агентство повідомило, що наступна зима стане для України найскладнішою з моменту початку агресії з боку Росії. Прогнозується, що дефіцит електроенергії може досягти 6 ГВт, що означає, що Україні не вистачатиме приблизно третини від потрібного обсягу електрики.

Related posts