Всесвіт приховував свої секрети до Великого вибуху: нові відкриття науковців


Дослідження висуває пояснення для загадкової темної матерії, ґрунтуючись на теорії, що Всесвіт виник не в результаті Великого вибуху.

Одна з гіпотез космології передбачає, що Великий вибух не був початком нашого Всесвіту, і він може циклічно "стрибати" між етапами стискання та розширення. Якщо ця гіпотеза вірна, вона може суттєво змінити наше уявлення про космос. Дослідники, які опублікували своє дослідження в Journal of Cosmology and Astroparticle Physics, грунтуються на цій космологічній гіпотезі і припускають, що темна матерія виникла під час переходу від фази стискання до теперішньої фази розширення, що настала після Великого вибуху. Про це повідомляє Live Science.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Астрономи під час спостережень за космосом з'ясували, що приблизно 80% усієї матерії у Всесвіті є темною матерією. Ця загадкова речовина не відбиває, не поглинає і не випромінює світло. Попри те, що темної матерії так багато, вчені досі не з'ясували, з чого вона складається.

Автори нового дослідження припускають, що темна матерія складається з первинних чорних дір, які були створені з коливань щільності матерії під час останньої фази стиснення Всесвіту, незадовго до поточної фази розширення космосу.

Згідно з усталеними науковими уявленнями, початок Всесвіту припадає на момент сингулярності, коли стався Великий вибух. Після цього відбувся короткотривалий етап надзвичайно швидкого розширення космосу, відомий як космічна інфляція.

Але є ще одна теорія, відома як космологія несингулярної матерії, що відскакує, згідно з якою наш Всесвіт перед Великим вибухом мав фазу стиснення. Збільшення густини матерії призвело до завершення цієї фази, виник Великий вибух і прискорене розширення космосу, яке триває і зараз.

Згідно з цією теорією, величезний Всесвіт стиснувся до розміру приблизно на 50 порядків меншого, ніж його поточний розмір. У фіналі фази стиснення виникли фотони (частинки світла) та інші елементарні частинки й у такий спосіб стався Великий вибух, що ознаменував початок нашого Всесвіту.

Автори дослідження дійшли висновку, що через надзвичайно високу щільність матерії внаслідок флуктуацій щільності могли виникнути мікроскопічні первинні чорні діри, які, можливо, існують і до сьогодні. Науковці припускають, що ці чорні діри могли б бути джерелом темної матерії. Отже, ця таємнича субстанція може складатися з первинних чорних дір. Згідно з їхніми словами, результати моделювання відповідають сучасним астрономічним спостереженням, що підтримує дану гіпотезу.

Водночас потрібно мати більше доказів. Учені вважають, що первинні чорні діри під час свого формування створювали гравітаційні хвилі, тобто пульсації в тканині простору-часу. Ці хвилі зможуть виявити майбутні детектори гравітаційних хвиль. Коли ці хвилі будуть виявлені, то можна буде дізнатися, чи справді первинні чорні діри є темною матерією, кажуть учені.

Як повідомляв Фокус, вибух найбільшої ракети у світі, Starship, призвів до утворення пробоїни в атмосфері. На думку науковців, це перший випадок, коли внаслідок вибуху ракети виникла діра в іоносфері.

Також Фокус писав про те, що вчені розкрили секрет фотоелектричного ефекту, який вперше описав понад 100 років тому Альберт Ейнштейн. Нове відкриття кидає виклик існуючим теоріям.

Related posts