WSJ: Україна запускає серійне виробництво дронів, які є невразливими до російських систем радіоелектронної боротьби.


"Виникає новий етап інновацій - автоматизовані дрони масового виробництва. Українські виробники безпілотників, здійснюючи значний крок, про який раніше не повідомлялося, активно збільшують випуск доступних ударних дронів, що управляються простим і недорогим комп'ютером, до промислових масштабів", - зазначає WSJ.

Ідеться про успішну інтеграцію виробниками недорогих комп'ютерів у складні, компактні системи, здатні повторювати можливості, раніше доступні лише у набагато дорожчому обладнанні.

"Київ планує отримати тисячі міні-комп'ютерів Auterion, відомих під назвою Skynode, які мають бути введені в експлуатацію на полі бою вже на початку наступного року," - повідомляє видання.

WSJ підкреслює, що Україна, населення якої складає всього 25% від російського, покладається на технологічні досягнення для того, щоб протистояти численним атакам російських танків і піхоти.

З обмеженими запасами артилерійських боєприпасів, Україна з минулого року активніше використовує ударні безпілотники для стримування російських атак. Цей швидкий та маневрений дрон з чотирма роторами, розміром приблизно з обідню тарілку, управляється пілотом, який використовує окуляри з відеопотоком з бортової камери. Дрон обладнаний вибухівкою, яка спрацьовує при зіткненні, що надає йому ефективності в бойових умовах, відповідно до опису видання про українські FPV-дрони.

У статті зазначається, що російські війська активно борються з українськими безпілотниками, використовуючи переважно засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ). Ці технології здатні перехоплювати сигнал між оператором і дроном, що призводить до зниження ефективності: наразі лише один з п'яти FPV-дронів досягає своєї мети.

Натомість технологія автопілота зводить нанівець цей контрзахід, інтегруючи в дрон електронну систему керування за допомогою програмного забезпечення, завантаженого на дешевий міні-комп'ютер.

Таку технологію наведення зараз використовують у дорогих ракетах, але українські фахівці зуміли адаптувати її для маленьких, дешевих і розумних безпілотників, здатних відстежувати та вражати рухомі цілі, завдяки чому дрон захоплює свою ціль камерою і комп'ютером і заходить на ціль без необхідності дистанційного керування оператором.

Видання пише, що українські фахівці розробили програмне забезпечення, яке дозволяє крихітному елементарному комп'ютеру вартістю близько 15 доларів, направляти безпілотник до цілі за допомогою камери, яка коштує приблизно стільки ж.

Такі ударні дрони мають показник влучання приблизно дев'ять із 10.

Як інформує Укрінформ, Президент Володимир Зеленський оголосив, що в бюджеті на наступний рік заплановано виділити 775 мільярдів гривень на виготовлення українських дронів.

Related posts