Як часто слід провітрювати приміщення в зимовий період: скільки хвилин на день є оптимальним?
Чому провітрювати приміщення взимку важливо: що буде, якщо цього не робити
Перш за все, провітрювання сприяє належній циркуляції повітря і позитивно впливає на загальне самопочуття. Коли в приміщенні спостерігається надмірна вологість або, навпаки, сухість, це може мати негативні наслідки для імунної системи, слизових оболонок носа та дихальних шляхів.
Більше того, через вологе повітря в квартирі з'являється пліснява. Чим тепліше в приміщенні, тим вологішим буде повітря. Стінам будинку також не подобається волога.
Відкриваючи вікна, ви можете усунути неприємні аромати, адже чисте повітря здатне витіснити шкідливі забруднення та токсини, такі як легкі органічні сполуки, вуглекислий газ, алергени тощо.
Деякі спеціалісти вважають, що вентиляцію приміщення свіжим повітрям слід проводити щоденно, незалежно від зовнішньої температури. Інші експерти радять відкривати вікна двічі на день — вранці та ввечері — на приблизно 10 хвилин. Проте, якщо ви мешкаєте в старому будинку з недостатньою ізоляцією, навіть 5 хвилин провітрювання можуть бути цілком достатніми.
Звичайно, багато залежить і від самих кімнат. Наприклад, якщо більшість часу ви проводите у вітальні, то її потрібно провітрювати частіше за інші приміщення, підтримуючи вологість на рівні 40-60%. У спальні фахівці радять провітрювати перед сном і вранці після пробудження.
У ванній кімнаті і на кухні провітрювати краще щоразу, коли утвориться багато пари. Наприклад, після приготування їжі і миття.
Щоб правильно провітрити кімнату, спеціалісти радять відкривати вікна якомога ширше. Тоді ви зможете максимально збільшити кількість свіжого повітря, яке заходить всередину.
Ви також можете скористатися протягом для своїх потреб. Для цього відкрийте два вікна, розташовані навпроти один одного, щоб забезпечити максимально ефективне провітрювання в кімнаті.
Якщо в кімнаті відсутні вікна на протилежних стінах, відкрийте двері та вікно — це допоможе швидше усунути вологу. Якщо є така можливість, вимкніть радіатори під час провітрювання. Після цього поступово прогрівайте приміщення, час від часу збільшуючи температуру.