Як зміцнити емоційну витривалість: рекомендації медичних фахівців
Детальнішу інформацію про те, як допомогти собі під час кризових обставин, можна знайти в статті РБК-Україна.
Національна служба здоров'я України спільно зі співробітниками проекту "Ти як?" пояснили, що через війну та невизначеність емоційний стан та емоційна витривалість дуже швидко виснажується.Однак саме зараз дані навички потрібні як ніколи.
Однак щодня можна відкривати в собі нові ресурси. Важливо навчитися дбати про себе і управляти своїми емоціями.
Для цього професіонали розробили аптечку швидкої психологічної допомоги.
Набір для екстреної психологічної підтримки - це компактний збірник простих технік для релаксації та рекомендацій для зміцнення стійкості.
Чого навчає дана "аптечка":
"Також нагадуємо, якщо не виходить впоратись самотужки - ви можете звернутись до фахівця із психічного здоров'я", - додали в НСЗУ.
Щоб дізнатися, куди і до кого звернутися, вам потрібно лише мати доступ до інтернету і відкрити дашборд НСЗУ, який присвячений "Надавачам медичних послуг у сфері психологічної та психіатричної допомоги".
Іноді гора проблем, які необхідно вирішити, здається нездоланною. І це спричиняє неабияку тривогу. Лікарі радять розбити гору на купки й розставити за пріоритетами:
"Ця техніка стана в нагоді, коли проблеми навалюються раптом з усіх боків. Почуття безнадії мине, адже ви керуєте ситуацією!", - пояснили медики.
Створіть два концентричних кола. У внутрішньому колі запишіть усі речі, на які ви маєте вплив. Це можуть бути, наприклад, дні, коли ви спілкуєтеся з близькими, ваші захоплення та робочі обов'язки.
У широкому зовнішньому колі запишіть свої тривоги та запитання, які не підлягають зміні: масштабні військові конфлікти, безпритульні тварини, залишені незнайомцями на вулиці, та інші подібні ситуації.
Для того щоб відчувати більший спокій, зосереджуйте свою увагу та енергію на тих аспектах, які вам під силу контролювати і покращувати.
Водночас варто додати у своє життя такі звички, як: