Як усунути неприємний запах з труб: ефективні домашні засоби
Беручи до уваги, скільки забруднень та залишків їжі щодня осідає в кухонній раковині, не дивно, що зливові труби швидко засмічуються. З часом це може викликати виникнення неприємного аромату.
Якщо не вжити необхідних заходів своєчасно, запахи, що виникають внаслідок розпаду та гниття, можуть незабаром проникнути через пробку у раковині. Фахівці рекомендують робити промивку каналізації частиною регулярного кухонного прибирання.
Спосіб 1
Можливості використання оцту для очищення практично безмежні, і при цьому цей засіб є надзвичайно економічним та екологічно безпечним.
Візьміть півсклянки харчової соди і висипте її в каналізацію. Після цього додайте чашку білого оцту, оскільки цей розчин спричинить природну реакцію шипіння, яка руйнує бруд, бактерії та накопичення. Дайте суміші постояти приблизно 15 хвилин, потім промийте гарячою водою.
Метод 2
Цедра лимона або апельсина, разом із звичайною кухонною сіллю, є ще одним ефективним трюком.
"Викладаючи тонко нарізану цедру прямо в стічну систему та відкривши гарячу воду, природні олії сприяють розщепленню жиру", - пояснив Брайан Товард, фахівець компанії Wholesale Domestic.
Сіль виступає в ролі делікатного абразиву, здатного усувати всі види забруднень.
Спосіб 3
Вкладете кошти в плунжер або дренажний змій.
Плунжер — це пристрій, виготовлений з гуми, який використовує принцип всмоктування для видалення накопичень і засмічень, що можуть спричиняти неприємні запахи. Щоб використати його, потрібно щільно притиснути поршень до дренажного отвору та виконувати рухи вгору-вниз. Це створює тиск у трубі, що дозволяє перемістити воду і в результаті прочистити засмічення зсередини.
Якщо плунжера недостатньо, ефективним рішенням може бути дренажна змійка, що являє собою довгу гнучку трубу або кабель, який вставляється в раковини на кухні чи у ванній. Потім він розгортається і закручується всередині труби за допомогою ручки на одному кінці, та видаляє накопичення або засмічення.
Метод 4
Безумовно, оптимальним варіантом є застосування екологічних методів, але іноді може бути потрібно використовувати більш потужні засоби. Обирайте склади, які не шкодять водопровідним системам. Обов'язково надягайте захисні рукавички та, якщо потрібно, окуляри. Уникайте доступу дітей і домашніх тварин до приміщення під час роботи з агресивними хімікатами.
Не змішуйте засоби для деблокування стоків з іншими очисними хімічними речовинами або кислотами, оскільки це може призвести до виділення небезпечних газів.
Заходи безпеки
Ніколи не скидайте жир та олію в стічні системи, адже це не лише призводить до засмічення труб, але й негативно впливає на загальний стан каналізації, викликаючи утворення відкладень, відомих як "жирові гори". Ці тверді маси складаються з жиру, олій, бруду та інших нерозчинних матеріалів. В подальшому ці закупорки затримують залишки їжі та сміття, створюючи сприятливі умови для росту бактерій і появи неприємних запахів.
Раніше OBOZ.UA ділився інформацією про ті куточки в оселі, які зазвичай залишаються без уваги під час прибирання.