Протягом чотирьох діб знищили 22 танки: ефективність протитанкістів 66-ї бригади


Розпочнемо з подій на передовій. Ворог здійснює сотні штурмів щоденно. За даними Генштабу, противник атакує на десяти напрямках, намагаючись виявити слабкі місця для нових нападів. Основна тактика ворога – використання піхоти, але також застосовується і техніка. Протитанкові підрозділи успішно знищують ворожу бронетехніку. Їхня робота є надзвичайно важливою: вона рятує життя наших воїнів і завдає великих втрат загарбникам. У боротьбі з російськими танками українські бійці використовують зброю як вітчизняного, так і американського виробництва, а також трофейну російську зброю. Наш воєнний кореспондент Ігор Левенок відвідав протитанкістів 66-ї бригади. Його репортаж – у центрі нашого випуску.

Вони завдають окупантам нищівних ударів!

Шістдесят чотири одиниці техніки і мотоцикл на шістдесят п'ятому місці, аж самому смішно.

Це ж таке уже. Бій сам на сам протитанкіста з танком, це ж таке.

На полі бою в Україні охоплені полум'ям російські бронемашини.

Нашу піхоту б розгромили і все. Але ми розтрощили їх і знищили.

Один постріл і немає панцерника майже за п'ять мільйонів доларів.

Перед запуском ракети необхідно обов'язково визначити ціль, адже у вас є лише чотири хвилини для здійснення пострілу.

Бути протитанкістом - справа нелегка. Переносити обладнання, яке іноді важить до ста кілограмів, а також носити з собою повний боєкомплект - це справжнє випробування на витривалість. В очах ворога вони - ціль номер один, і будь-яка важка техніка їх остерігається.

Єдуард Сабанін, очільник протитанкової роти 66-ї окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго:

Ми знаємо, що виїжджає техніка і надо уложитися буквально в 15 хвилин, постріл - це однозначно працює "Стугна", мгновенно, враховуючи підльотне время ракети, це все прорабатується. Це раз, знаємо, допустім, де техніка і ми можемо її заздалегідь побачити, наприклад, за сім кілометрів - тоді буде більш ефективний "Джавелін", "Корнет", допустім, проти важкої техніки.

Командир протитанкової роти 66-ї бригади імені князя Мстислава Хороброго, Едуард Сабанін, у цивільному житті займається фермерством і є відомим аграрієм з Полтавщини. Як офіцер, після початку повномасштабного вторгнення він приєднався до збройних сил. У боях з російськими військами він отримав звання Героя України. Його підрозділ вселяє страх у ворога, і окупанти часто називають їх "натівськими спецназівцями".

Звичайні хлопці, хлібороби, будівельники, підприємці.

Бійці протитанкової роти завдають ударів по загарбниках на всьому східному фронті. Ворог з відчаєм кидає в атаки піхоту та танки. Російська техніка - це саме їхня спеціалізація.

- Влучили в нього прямим наведенням. - Тобто, виходить, що ви російський танк знищили російською ж зброєю? "Корнетом"? - Саме так.

Не варто дивуватися, трапляється й не таке, запевняють військові. Влучити "Джавеліном" у ворожий гелікоптер — це справжній вершок майстерності.

Коли ти вже встановив мету і захопив її, вона з допомогою фотооб'єктива зробила знімок і продовжила рухатися до цієї мети.

До війни Микола працював у поліції. Коли почався конфлікт, він приєднався до захисників України. Сьогодні він виконує обов’язки оператора-навідника на американському протитанковому ракетному комплексі "Джавелін". Жоден танк не здатен протистояти його ракетам.

- Чи є у екіпажу шанси, якщо попадуть? - Ні, шансів немає, це сто відсотків.

Бійці зазначають: навіть так званий "аналоговнєтний" російський танк Т-90 "Прорив" легко спалахує.

Їхній славнозвісний Т-90 палає.

Безсумнівно, цей бій увійде в історію і стане частиною підручників. Такий видатний результат є рідкістю. Завдяки злагодженій взаємодії протитанкістів бригади, за чотири доби вони знищили 22 танки, два БТР і одну БМП.

Три розрахунки оце розгромили, фактично танковий полк.

Іван, боєць протитанкового підрозділу 66-ї окремої механізованої бригади, названої на честь князя Мстислава Хороброго

Піхота б не зупинила їх, це однозначно, можливо б, зупинила, але багато б горя вони наробили б, і нашу піхоту розібрали б і все.

Все, тут усе закрито, наші розрахунки в цілому правильні. Вони в курсі і не планують сюди приїжджати.

Чоловіки кажуть: раніше навіть не уявляли себе протитанкістами. Але зараз командування пишається цим підрозділом.

- За відмінну та зразкову службу. Вийти з рядів. Дякую за службу. - Служу народу України. - І я сподіваюсь, що це далеко не остання ваша нагорода.

Армійці упевнені у нашій Перемозі та роблять усе можливе, аби наблизити цей час.

Related posts