Екс-міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив думку, що за президентства Трампа конфлікт в Україні може загостритися, а не зменшитися.


Дипломат підкреслює, що ні Київ, ні Москва не збираються йти на компроміси, і Трамп не має можливості просто "зрадити Україну".

Після того як Дональд Трамп став президентом США, конфлікт між Росією та Україною може не тільки не закінчитися, але й загостритися. Про це зазначив у своїй статті для видання The Economist колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він підкреслив, що явною метою Володимира Путіна є повне підкорення України, а не ще один тимчасовий компроміс, подібний до "Мінських угод". Це особливо помітно з огляду на зусилля, витрачені за останні три роки.

"Здається, аналітики формують свої уявлення про ситуацію в Україні, виходячи з припущення, що пан Путін діє раціонально. Вони не враховують, що він веде війну, яка має для нього вирішальне значення, і його амбіції значно перевищують лише територіальні питання", - підкреслив Кулеба.

За словами екс-міністра, навіть якщо Дональд Трамп ухвалить рішення припинити військову підтримку України, тиснучи на Київ, щоб той пішов на компроміси з Росією, це не гарантує, що Володимир Зеленський відразу ж погодиться на такі умови. Україні все ще залишатимуться певні запаси озброєння, отримані раніше від Сполучених Штатів, а також вона продовжуватиме отримувати допомогу з європейських країн.

"Якщо б пан Зеленський наважився на таке рішення (хоча й навряд чи це станеться), частина українського суспільства могла б виступити проти. Внутрішні конфлікти загрожують дестабілізацією країни. Це б відкрило шлях пану Путіну до досягнення перемоги, про яку він давно мріє, представляючи Україну як державу, що зазнала невдачі. Водночас відповідальність за це лягла б на пана Трампа. Він не може допускати, щоб Україна перетворилася на його Афганістан", - підкреслив Кулеба.

Отже, колишній міністр впевнений, що ані Зеленський, ані Путін не погодяться на варіанти, схожі на Мінські угоди. Водночас Трамп не має можливості зазнати невдачі у своїх обіцянках щодо завершення конфлікту, проте він також не може "зрадити Україну", адже це призведе до його іміджевої слабкості. В результаті йому, напевно, доведеться відновити підтримку Україні, причому в ще більших обсягах, ніж раніше.

Таким чином, ті, хто сподівається на деескалацію під керівництвом новообраного президента, можуть бути здивовані, коли побачать зовсім протилежний розвиток подій у найближчі місяці. На сьогодні як пан Зеленський, так і пан Путін вважають пана Трампа своїм потенційним союзником для зміни ситуації на свою користь. У свою чергу, містер Трамп буде змушений відповідати на їхні дії, посилюючи власну позицію, - підсумував Кулеба.

Згідно з інформацією УНІАН, у Варшаві відбувається термінова зустріч "Веймарського трикутника+" з приводу ситуації в Україні. У контексті переговорів Шольца з Путіним, представники Міністерства закордонних справ Польщі підкреслили, що "процеси набирають обертів".

Крім того, ми зазначали, що, на думку канцлера Німеччини Олафа Шольца, Дональд Трамп має "більш тонке сприйняття" ситуації в Україні, ніж зазвичай вважають. Шольц впевнений, що новообраний президент США не готовий відмовитися від підтримки України.

Related posts