Забруднена вода з території Росії рухається по річці Десна. Найсильніше забруднення спостерігається в Чернігові.


Зона забруднення річки Десна наблизилася до населеного пункту Ладинка в Чернігівській області. Водночас у річці Сейм спостерігаються позитивні зміни в якості води.

Цю інформацію підтверджують оперативні дані про стан річок, надані Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, повідомляє Укрінформ.

Станом на 11 вересня, забруднення річки Десна досягло села Ладинка в Чернігівській області. В ході візуального огляду виявлено точкові забруднення, які не мають рівномірного розподілу. Запах став менш інтенсивним в порівнянні з річкою Сейм, але на поверхні води помічена мертва риба, що піднімається з дна. В нижній частині течії ознак забруднення не виявлено, повідомили в міністерстві.

Згідно з аналізом води, проведеним 10 вересня у річках Десна та Сейм, було виявлено органічне забруднення. Це забруднення, яке було скинуто 14 серпня з цукрового заводу, розташованого в селищі Тьоткіно Курської області Російської Федерації, потрапило у річку Сейм.

Найбільш критичні показники забруднення води в річці Десна спостерігаються в районах села Боромики та міста Чернігів.

Водночас станом на 11 вересня відбувається покращення якості води у Сеймі на Чернігівщині: фіксується збільшення вмісту розчиненого у воді кисню та хімічного споживання кисню.

Якість води в річці Десна в зонах водозабору Києва та Броварів відповідає звичайним показникам для цього часу року. Немає жодних ризиків, пов'язаних із водозабором.

Як було зазначено раніше, Володимир Костюк, заступник директора "Київводоканалу", повідомив, що річка Десна забезпечує 70% очищеної питної води для жителів Києва, і немає жодних альтернатив цьому джерелу.

"На жаль, розбавлення цього забруднення так, як моделювали, не відбувається. Зараз забруднена вода спустилась нижче Чернігова. На жаль, органічне забруднення продовжується. Змоделювати яка вода прийде на водозабір через 4-5 днів, неможливо. Втім, ми очікуємо найгірших результатів. Якщо такі результати підтверджуються й наша чинна технологія не здатна буде очистити воду, то можливий сценарій відмови від цього джерела водопостачання й перехід на інші джерела. Зокрема, Дніпровську станцію та артезіанські джерела. Втім, ця альтернативна система не зможе на 100% забезпечити водопостачанням все місто Київ", - розповідав Костюк.

Related posts