Захід повинен вжити більш активних заходів, ніж просто надати Україні можливість продовжувати бойові дії, - заявив генеральний секретар НАТО.
Рютте зазначив, що Україна "підготовлюється до найскладнішої зими" з моменту початку російського вторгнення в лютому 2022 року.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив заклик до західних країн "вжити більш активних заходів, ніж просто надання Україні можливості боротися". Це звернення було зроблено під час пресконференції, що відбулася після його зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном, на фоні занепокоєння щодо можливого припинення підтримки України адміністрацією новообраного президента США Дональда Трампа.
"Ми маємо зміцнювати потужність нашого трансатлантичного партнерства. Непосреднім викликом, що постає перед нами, є допомога Україні", - цитує його Le Monde.
Рютте підкреслив, що Україна "підготовлюється до найскладнішої зими" з моменту початку російської агресії в лютому 2022 року.
При цьому він зазначив, що співпраця Росії з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю загрожує Європі та Індо-Тихоокеанському регіону.
"Росія взаємодіє з Північною Кореєю, Іраном і Китаєм. Це створює загрози для миру та безпеки не лише в Європі, а й в Індо-Тихоокеанському регіоні та Північній Америці", - зазначив Рютте.
У травні Росія та Китай оголосили про старт нової ери у своїх стратегічних відносинах. Тим часом, за інформацією США та Південної Кореї, Північна Корея відправила тисячі своїх військовослужбовців до Росії для надання підтримки російським збройним силам у конфлікті з Україною. Водночас Іран постачає російським військовим безпілотники Shahed, які використовуються для атак на українські населені пункти.
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що задля власної безпеки його країни їй потрібна сильна Україна, сильна Європа та сильне НАТО. За його словами, підтримка України, яку атакує Росія, залишається абсолютним пріоритетом.
За інформацією видання The Telegraph, британський прем'єр-міністр Кейр Стармер планує звернутися до президента США Джо Байдена з проханням виділити Україні 20 мільярдів доларів у вигляді кредиту до інавгурації Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня. Відзначається, що ця сума є частиною загального пакету в 50 мільярдів, про який лідери держав G7 досягли домовленості ще в червні.