Штучний інтелект замінює учнів: вчителів та батьків серйозно попередили.


У світі, де штучний інтелект (ШІ) набуває дедалі більшої популярності, педагоги з різних куточків планети все частіше вживають роль детективів, оскільки їм необхідно регулярно перевіряти роботи своїх учнів на предмет унікальності.

Втім, лише 10% навчальних закладів мають чіткі правила щодо використання ШІ, повідомляє ЮНЕСКО. Відсутність таких вказівок підвищує ризик неправильної оцінки, порушень конфіденційності та неоднакових підходів до дисциплінарних заходів.

ЮНЕСКО радить навчальним закладам створити ключові принципи застосування штучного інтелекту, щоб учні могли ефективніше розбиратися в етичних аспектах.

Ось сім правил, які радять запровадити експерти:

Освітянам рекомендують сприяти учням у використанні штучного інтелекту на благо, підкреслюючи, що цей інструмент не здатний передати їхній індивідуальний досвід і неповторний стиль. Пані Яніна Хіжінська зазначає, що роботи, створені за допомогою ШІ, часто є занадто загальними і позбавленими емоційного забарвлення. Вона радить педагогам навчати дітей писати самостійно, впроваджуючи особисті думки та погляди, що надає їхнім текстам енергії та виразності.

Якщо вчителі підозрюють плагіат, можна скористатися такими сервісами для перевірки- GPT Detector, AI Detector, AI Content Detector, ZeroGPT і Writefull. Однак, варто пам'ятати, що такі інструменти можуть помилятися.

Важливо усвідомлювати, в яких випадках застосування штучного інтелекту є прийнятним. Наприклад, його можна використовувати для генерування ідей або перевірки граматичної правильності без надання посилань, тоді як у ситуаціях, коли створений матеріал є невід’ємною частиною роботи, слід обов’язково вказувати джерело.

Ми вже ділилися інформацією про те, як досягти максимальної оцінки в 200 балів на НМТ.

Українські учні витрачають 1 годину на домашнє завдання, та чому це не правильно- детальніше на Знай.ua.

Нагадуємо, що студенти не володіють необхідними знаннями, а науковець підкреслив існуючу проблему.

Related posts