Затримали після оновлення інформації в "Резерв+": адвокат поділився деталями роботи ТЦК.
Не слід вважати, що якщо ви внесли зміни до своїх особистих даних через ЦНАП або мобільний додаток "Резерв+" до 17 липня, то ви можете бути спокійними і не опинитесь під розслідуванням. Це стосується не лише повісток від Укрпошти, а й дещо більш оригінальних і витончених підходів.
Адвокат Роман Симутін поділився інформацією про цю ситуацію у своєму Telegram-каналі, назвавши її "наймасштабнішою шахрайською схемою ТЦК, яку йому доводилося спостерігати".
Якщо ви оновили дані в "Резерві+", це може торкнутися і вас. Ось що відбувається: один із його клієнтів у червні уточнив свої дані та отримав повідомлення, що все пройшло успішно. Але на початку жовтня йому надійшло повідомлення:
"Встановлено несправності у дотриманні військового обліку. Просимо вас звернутися до ТЦК."
Не було надано жодних відомостей про виявлені порушення.
Частина чоловіків, які також оновили свої дані, отримали аналогічні повідомлення. І це незважаючи на те, що вони не змінювали свої відомості та не подавали жодних документів для бронювання. Таким чином, на них безпідставно поклали ці порушення.
В мережі можна знайти безліч розповідей про те, як на вулицях затримують осіб, які встигли своєчасно оновити свої дані.
Суть справи в тому, що ТЦК має доступ до всіх необхідних даних про військовозобов'язаних.
Вони можуть самостійно отримувати актуальну інформацію, адже мають доступ до всіх державних реєстрів - податкового, демографічного тощо. Тому уточнення ваших даних не таке вже й необхідне, адже у них вже є все, що їм потрібно.
За словами адвоката, справжня мета впровадження програми "Резерв+" полягала не стільки в оновленні даних, скільки в наданні можливості надсилати повідомлення та відображати ваш номер телефону й електронну пошту. Хоча закон наразі не дозволяє надсилати повістки через цей додаток, ТЦК не має наміру зупинятися і вже почав розсилати повідомлення про порушення, запрошуючи вас відвідати їхній офіс.
Перший сценарій: відвідати ТЦК, аби виправити недоліки. Але не спішіть радіти — після цього вас можуть негайно направити на ВЛК, де, ймовірно, вас визнають придатним до служби та мобілізують.
Альтернативний варіант: у випадку, якщо ви оберете не відвідувати ТЦК, будьте готові до можливих проблем. Існує ймовірність, що вас можуть зупинити у публічних місцях або на контрольних пунктах. Якщо така ситуація виникне, вас можуть затримати і примусово доставити до ТЦК, якщо в їхніх системах виявлять невідповідності між вашими військовими даними та інформацією в Єдиному державному реєстрі.
Важливим аспектом є те, що повідомлення про порушення, які надсилаються у "Резерв+", з'являються не тільки в додатку, а й у реєстрі призовників. Це означає, що навіть якщо ви коректно оновили свої дані, під час перевірки документів представники ТЦК або поліції можуть виявити наявність порушення, що може слугувати причиною для затримання.
Наступний етап у цій хитрій схемі - затримання та примусове доставлення до ТЦК. Все це підпадає під пункт 54 постанови Кабміну № 560 від 16 травня 2024 року, згідно з якою уточнення ваших даних у реєстрі може стати приводом для затримання.
Навіть якщо ви своєчасно оновили інформацію про себе, і в додатку не зазначено конкретних порушень, це не стане на заваді працівникам ТЦК та поліції використовувати ваш випадок як підставу для затримання. Вони можуть влаштувати вам допит, вимагаючи пояснити, в чому полягають порушення та з якою метою ви хочете звернутися до ТЦК.
Для особливо "оригінальних" працівників ТЦК, окрім направлення на ВЛК, передбачена можливість складання протоколу відповідно до статті 210 КУпАП. Це може призвести до накладення штрафу в розмірі від 17,000 до 25,500 гривень за недотримання правил військового обліку.
Нагадаємо, ЗСУ пояснили масові рейди ТЦК на концерти та ресторани: час дорослішати
Раніше ми писали про те, що штрафів від ТЦК можна уникнути: що потрібно знати
Окрім цього, Знай.ua інформував, що Резерв+ готує значне оновлення: які нові функції з'являться в доступі.