"Завтра опиняться в окопах". Захисник Маріуполя прокоментував питання примусової мобілізації.
Чи повинна мобілізація бути обов'язковою?
Стрижко підкреслив, що термін "примусова" у контексті мобілізації виглядає досить незвично.
"Потрібно трохи "прокинутись". Країна переживає складні часи. Люди повинні принаймні підготуватись до можливих викликів. Важливо чітко усвідомити, що я робитиму, якщо Київ знову опиниться під загрозою оточення. Якщо відчувається страх, з цим необхідно працювати. Адже багато хто має хибне уявлення, що сьогодні вони просто прийдуть до ТЦК, а завтра вже в окопах. Якщо ти спеціаліст у певній галузі, то залишишся таким же спеціалістом і в армії", - зазначив морський піхотинець.
Він підкреслив, що кожен індивід повинен усвідомити свою відповідальність за підготовку і оволодіти хоча б основами користування турнікетом.
На думку Стрижка, існує певна розбіжність між державними структурами та військовими щодо процесу мобілізації, оскільки відсутня належна комунікація з боку органів влади.
"Не існує відвертих відповідей на запитання про те, коли ж одна частина військових буде змінена, адже це викликає певне невдоволення серед солдатів та їхніх родин. Наприклад, якщо жінка, чий чоловік на службі, прогуляється з дитиною в парку і побачить сім'ю, де чоловік, дружина та діти насолоджуються часом разом, у неї виникає запитання: чому ця жінка має можливість бути щасливою з чоловіком, а вона ні? Відсутність відкритого діалогу призводить до накопичення розчарування," - зазначив ветеран.
Додамо, що морпіх Гліб Стрижко не може повернутись на бойову посаду у військо. Під час виконання бойового завдання на металургійному заводі ім. "Ілліча" у Маріуполі він отримав важкі травми очей та переломи тазових кісток. Щоб врятувати бійця, його передали російській стороні. Після 17 днів полону його обміняли. Внаслідок травм Гліб отримав пожиттєво ІІ групу інвалідності.