Збірна України U-20 здобула право участі в чемпіонаті світу 2025 року.

Наші волейболісти потрапили до квартету найсильніших на Євро і тепер зіграють на світовому форумі

Напередодні завершився чемпіонат Європи з волейболу серед юнаків вікової категорії до 20 років. Збірна України під керівництвом заслуженого тренера нашої країни Володимира Романцова посіла підсумкове 4-е місце, програвши в поєдинку за бронзові медалі команді Чехії 1:3. Щодо переможців, то ними стали волейболісти Франції, які перемогли у фіналі Болгарію 3:1.

Хоча українці не здобули медалей, їх досягнення на цьому турнірі вражає. По-перше, команда успішно пробилася до півфіналу, змагаючись у надзвичайно складній групі, де були представлені такі сильні збірні, як Франція, Сербія, Польща, Туреччина та інші. По-друге, молодіжна збірна України вперше за багато років потрапила до четвірки найкращих, адже раніше, в 2016 році, їй вдалося лише завоювати срібні медалі.

Крім того, потрапивши до фінальної четвірки, команда під керівництвом Володимира Романцова забезпечила собі місце у фінальному етапі чемпіонату світу з волейболу U-21. Це стане лише четвертим виступом українських волейболістів на подібному міжнародному змаганні. Раніше наша команда брала участь у світових чемпіонатах у 1999 році (9 місце), 2001 році (13 місце) та 2017 році (11 місце).

Таким чином, вже відомі 14 збірних із 24, які зіграють на чемпіонаті світу 2025 року цієї вікової категорії - Франція, Болгарія, Чехія, Україна, Туреччина, Італія, Єгипет, Індонезія, Іран, Японія, Казахстан, Марокко, Південна Корея та Туніс. Ще 10 місць будуть розіграні трохи пізніше, в основному, серед представників американських континентів.

Слід зазначити, що в цьому сезоні відбулися шість фінальних турнірів чемпіонатів Європи з волейболу для різних вікових груп, і українські команди взяли участь у чотирьох з них. Нагадаємо про результати їхніх виступів.

Жіноча команда U-20, очолювана тренером Артемом Дігтяренком, взяла участь у Євро, яке проходило в Ірландії, де виступала в групі 2 і зайняла 6 місце. В результаті команда здобула 9 очок, здобувши 3 перемоги та зазнавши 4 поразки, з показником виграних та програних партій 11-13.

Ще одна жіноча команда U-22 під керівництвом тренера Андрія Романовича змагалася серед восьми найсильніших у Італії. У своїй групі 1 вони відіграли три матчі, здобувши одну перемогу та зазнавши двох поразок, з різницею партій 3-7. В результаті команда зайняла третє місце і не змогла вийти до півфіналу.

І, нарешті, юнацька команда U-18 під керівництвом тренера Костянтина Рябухи зазнала невдачі на фінальному етапі в Болгарії. Програвши всі 7 матчів у своїй групі, наші хлопці зайняли останнє, 8-ме місце з показником партій 2-21.