Зеленський висловив свою думку щодо намірів Бразилії запросити Путіна на саміт G20.


За його словами, відповідальність усього світу - зупинити деградацію системи права, не допустити руйнування тих норм, які ще залишаються.

Для участі президента держави-агресора Росії Володимира Путіна у саміті G20 у Бразилії доведеться обходити закон та ігнорувати Римський статут. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на конференції "Об'єднані заради справедливості".

"Через кілька місяців у Бразилії пройде саміт "Групи двадцяти", що є важливою подією. Ми отримали інформацію від бразильських влад, що вони мають намір запросити Путіна. Проте для цього їм доведеться обійти законодавство, знехтувати правами та ігнорувати Римський статут. Хіба за це не повинна бути відповідальність?" - підкреслив президент.

Він також висловив свою думку щодо рішення Монголії не затримувати Путіна під час його недавньої поїздки в цю країну.

За його словами, світ має безліч конвенцій та тисячі сторінок декларацій, працює Римський статут для понад сотні країн світу.

"Римський статут має функціонувати без виключень. Проте нещодавно в Монголії був зафіксований виняток для Путіна. Це не лише індивідуальна відповідальність, а глобальна задача — зупинити зниження ефективності правової системи та захистити залишки її норм. Правова система повинна діяти так, щоб Римський статут, зокрема ордер Міжнародного кримінального суду, виданий проти головного злочинця з Росії, дійсно обмежували його дії та забезпечували його ізоляцію", - підкреслив Зеленський.

Глава держави висловив вдячність своїм колегам, а також прокурору Хану та іншим членам його команди, які доклали зусиль до цього процесу.

"Велике спасибі всім. Саме так суспільство бореться із злочинцями - шляхом їх ізоляції. Таку ж стратегію слід застосувати й до Путіна: чинити на нього тиск, відсторонювати, змушувати зупинити війну та шукати шляхи до миру," - зазначив український лідер.

Також він зазначив, що існують держави, які не ратифікували Римський статут, і "це відомі світові гравці".

Як повідомлялося УНІАН, раніше Володимир Путін висловив думку, що такими країнами, як Китай, Бразилія чи Індія, можна було б розглядати як можливих посередників у мирних переговорах щодо завершення конфлікту в Україні. Зокрема, під час прес-конференції диктаторові поставили запитання про те, які держави можуть взяти на себе роль організаторів переговорів з українською стороною.

"На першому місці стоять Китайська Народна Республіка, Бразилія та Індія. Я підтримую зв'язок зі своїми партнерами... між нами існує довіра і впевненість. Якщо Україна виявить бажання продовжити переговори, я готовий до цього," - зазначив Путін.

Ці висловлювання з'явилися у відповідь на оголошення Києва про відмову від участі у прямих перемовинах з Росією, водночас столиці працюють над формуванням коаліції посередників, яка б сприяла завершенню конфлікту.

Related posts