Новий екологічний пристрій здатен отримувати енергію прямо з атмосфери: принцип його функціонування.


Цей винахід відкриває шлях до створення нетоксичних, гнучких пристроїв, які в майбутньому зможуть живитися від кімнатної температури навколишнього середовища.

Дослідники з Університету Кюсю в Японії розробили пристрій, для роботи якого не потрібен температурний градієнт і охолоджувальний блок, що забезпечує компактність конструкції. Про це пише ресурс Interesting Engineering.

Цей метод також може бути застосований для переробки відпрацьованого тепла й подальшого його використання, що робить цю тему надзвичайно актуальною для наукових досліджень і розробок.

"Головна концепція полягає в поєднанні молекули-донора, здатної легко передавати електрони, з молекулою-акцептором, що має високу здатність до їх отримання," -- зазначили дослідники. -- "На сьогодні існує лише кілька акцепторних матеріалів, які відповідають цим критеріям."

Дослідивши базу даних, що налічує понад 3000 потенційних сполук, команда вдосконалила конструкцію пристрою, застосувавши фталоціанін міді (CuPc) та гексадекафторофталоціанін міді (F16CuPc), а також інтегрувала фулерен для покращення термоелектричних характеристик. Вдосконалена структура пристрою містила 180-нанометровий шар CuPc, 320-нанометровий шар F16CuPc, 20 нм фулерену та 20 нм BCP.

Напруга на вільному контурі пристрою склала 384 мВ, а густина струму при короткому замиканні досягла 1,1 мкА на квадратний сантиметр, при максимальному виході потужності 94 нВт/см², зазначено в повідомленні. "Хоча величина струму нижча за один мікроампер на квадратний сантиметр, її можна відносно легко підвищити, якщо збільшити площу," — додали вчені.

Related posts