Пропозиція Сікорського є неприйнятною: Меджліс кримських татар виступив з різкою реакцією.


Меджліс кримськотатарського народу розкритикував пропозицію глави МЗС Польщі про передавання Криму під мандат ООН.

Меджліс кримськотатарського народу заявив про категоричну неприйнятність пропозиції польського міністра закордонних справ Радослава Сікорського щодо передавання тимчасово окупованого Росією півострова Крим "під мандат ООН із місією з підготовки чесного референдуму після перевірки того, хто є законними жителями".

Цю інформацію містить заява президії Меджлісу кримськотатарського народу, яку оприлюднив голова організації Рефат Чубаров у своєму Telegram-каналі в четвер, 19 вересня.

Сікорський відкрито висловив думку, що для завершення військових дій Росії проти України наша країна могла б віддати Крим. Інакше, важко трактувати висловлювання польського дипломата інакше. Меджліс кримськотатарського народу вважає такі коментарі неприпустимими та цинічними, які не відповідають ані національним інтересам України, ані правам та інтересам корінного кримськотатарського населення. Це зазначено в їхній заяві.

У Меджлісі акцентували, що відповідно до законодавства України та норм міжнародного права, "законними мешканцями" Криму вважаються лише громадяни України, а також особи, які легально отримали статус постійного або тимчасового проживання на українських територіях, що підтверджується відповідними документами, виданими згідно з українськими законами.

"Отже, всі інші спроби легалізації перебування особи в українському Криму є зайвими та нераціональними", - підкреслюється в заяві.

Меджліс кримськотатарського народу підкреслив, що всі ініціативи, спрямовані на завершення конфлікту, встановлення миру, відновлення територіальної цілісності України та захисту прав і свобод її громадян на анексованих територіях, повинні ґрунтуватися на національних законах нашої країни та міжнародних правових нормах.

"Крим - це тимчасово окупована територія України. Тому першим кроком до встановлення миру має бути виведення російських окупаційних військ з території півострова. Обговорення будь-яких питань майбутнього Криму має відбуватися лише за участю та згодою Української держави та корінного кримськотатарського народу", - наголошується у заяві Меджлісу.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловив ідею про передачу Криму під контроль ООН на термін "близько 20 років". Він вважає, що тільки через демілітаризацію цього регіону Україна та Росія зможуть досягти мирної угоди.

Related posts