У Німеччині судова інстанція підтвердила право на отримання компенсації для осіб, які стали жертвами витоку даних з Facebook.


Федеральний суд Німеччини у Карлсруе підтвердив, що користувачі Facebook, чиї дані були незаконно отримані у 2018 та 2019 роках, мають право на компенсацію.

Цю інформацію наводить "Європейська правда", посилаючись на Reuters.

Німецький суд постановив, що втрата контролю над власними даними в інтернеті, зокрема і у Facebook, є підставою для відшкодування збитків без необхідності доводити конкретні фінансові втрати.

Суть справи полягала у позові тисячі користувачів Facebook у Німеччині, які вимагають від компанії Meta, що володіє цією соціальною мережею, фінансової компенсації за неналежний захист своїх даних, внаслідок зламу їхніх акаунтів.

В результаті витоку даних у 2016-2017 роках, приблизно шість мільйонів осіб у Німеччині стали жертвами цього інциденту.

Суд першої інстанції в Кельні відмовив у задоволенні позовів, які передбачали виплату компенсації на суму 1000 євро.

Наразі Федеральний суд Німеччини дав завдання суду нижчої інстанції з'ясувати, чи були умови користування Facebook чіткими та зрозумілими, а також чи давали користувачі свою згоду на обробку їхніх даних добровільно.

Компанія Meta раніше відмовлялася від виплати компенсацій, стверджуючи, що потерпілі не зуміли підтвердити конкретні збитки. Після ухвалення рішення судом у Карлсруе, представник компанії зазначив, що це рішення "не відповідає останнім прецедентам Суду ЄС, який є найвищою судовою інстанцією в Європі".

У минулому місяці Суд Європейського Союзу постановив, що компанія Meta не має дозволу на використання особистих даних користувачів для цілей таргетованої реклами.

А на початку року суд Франкфурта-на-Майні зобов'язав компанію докласти більше зусиль для боротьби з наклепницькими публікаціями за позовом депутатки Бундестагу від "Зелених" Ренати Кюнаст.

Related posts