Європейські країни повинні взяти на себе відповідальність: міністр закордонних справ Естонії вважає, що континенту слід розмістити свої війська в Україні | УНН
Міністр закордонних справ Естонії підкреслив важливість переходу до нового етапу підтримки України з боку західних країн. Він зазначив, що після завершення бойових дій Європі можливо буде необхідно розмістити свої війська в Україні.
Враховуючи бойові втрати України, союзникам необхідно усвідомлювати відповідальність за підтримку держави, яка протистоїть агресивному вторгненню з боку Росії, підкреслив міністр закордонних справ Естонії. Він також зазначив, що найближчим часом може відбутися істотна трансформація архітектури безпеки в Європі.
Коментуючи тисячоденну річницю початку масштабної агресії Росії проти України, міністр закордонних справ Естонії висловив думку, що "Захід має розпочати нову етап" і повинен "більш активно працювати для забезпечення перемоги України".
Маргус Цахкна висловився в інтерв'ю для Financial Times, зазначивши, що найнадійнішою гарантією безпеки для України є її потенційне членство в НАТО, на яке неодноразово вказував президент Володимир Зеленський. Однак, якщо Сполучені Штати виступлять проти надання запрошення Україні до військового альянсу, "Європі буде необхідно втрутитися, розгорнувши свої війська після завершення бойових дій, щоб запобігти подальшій агресії з боку Росії".
У зв'язку з тим, що Україна тепер виступає в ролі передового рубежу НАТО, структура безпеки в Європі може зазнати змін у найближчі місяці.
Представник естонського Міністерства закордонних справ підкреслив, що малоймовірно, що Трамп вирішить вийти з НАТО, оскільки це не відповідає політичним та економічним інтересам США, які не можуть дозволити собі залишити Європу на «поталу імперіалістичній Росії». Однак європейські країни повинні продемонструвати свою готовність значніше інвестувати в свою оборону.
Нагадуємо
Глава зовнішньої політики Європейського Союзу Жозеп Боррель охарактеризував ядерні загрози з боку Росії як "повністю безвідповідальні". Це його зауваження стало відповіддю на нову редакцію ядерної доктрини РФ, оприлюднену в день, коли виповнилося 1000 днів війни Росії проти України.
Президент Литви здійснив телефонну бесіду з обраним президентом США Дональдом Трампом, під час якої обговорювали питання підтримки України та оборонного співробітництва. Лідери також торкнулися теми загроз, що виникають внаслідок співпраці між Росією, Китаєм, Іраном і Північною Кореєю.